17 852 96 22 17 787 96 06

Leczymy bezboleśnie i bezstresowo

Dzięki nowoczesnej technice znieczuleń komputerowych systemem WAND STA ...

więcej

Przywracamy uśmiech, poprawiamy naturę

Dzięki wybielaniu oraz zastosowaniu koron i licówek pełnoceramicznych ...

więcej

Rozwiązujemy skutecznie Twoje problemy

Starcie zębów, zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym, bóle głowy...

więcej

Przypadek 5 - Elastyczne protezy bezklamrowe

Elastyczna proteza bezklamrowa. Do gabinetu zgłosiła się pacjentka użytkująca protezę osiadającą górną z klamrami metalowymi na zębach 13 oraz 25. Proteza była użytkowana juz kilka lat i w związku z liczną wymianą wypełnień w zębach własnych kwalifikowała sie do wymiany.

 

Elastyczne protezy bezklamrowe

Klamry na zębach przednich były dla pacjentki dość dużym problemem estetycznym jednakże do tej pory nikt nie zaproponował innego rozwiązania. Nadmienić należy, iż w tego rodzaju protezach klamry są dużym elementem retencyjnym i często w przypadku braku zębów w odcinku tylnym, muszą być usytuowana w widocznym przy uśmiechu miejscu.

 

Po wyleczeniu zębów zaproponowaliśmy pacjentce uzupełnienie ruchome w postaci bezklamrowej, elastycznej protezy osiadającej, która w pełni odbudowała funkcje zwarciowe jak również estetyczne.

 

Protezy bezklamrowe Rzeszów

Protezy elastyczne cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów, ponieważ ich efekt estetyczny jest często zaskakująco pozytywny w porównaniu do protez osiadających czy szkieletowych. Wynika to z zastąpienia elementów retencyjnych (klamer, cierni, podparć) wykonanych z metalu, pelotami, które wykonane są z tego samego materiału co proteza. Dzięki temu uśmiech może być szerszy, niezależnie od położenia pelot. Ich kolor nie odbiega od koloru dziąsła, dzięki czemu pozostają one prawie niewidoczne.

 

Licówki porcelanoweProteza szkieletowa na zatrzasku