17 852 96 22 17 787 96 06

Leczymy bezboleśnie i bezstresowo

Dzięki nowoczesnej technice znieczuleń komputerowych systemem WAND STA ...

więcej

Przywracamy uśmiech, poprawiamy naturę

Dzięki wybielaniu oraz zastosowaniu koron i licówek pełnoceramicznych ...

więcej

Rozwiązujemy skutecznie Twoje problemy

Starcie zębów, zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym, bóle głowy...

więcej

Przypadek 4 - Licówki porcelanowe

 

Do naszego gabinetu zgłosiła się pacjentka, u której w wyniku braku zawiązków górnych dwójek, kły wyrznęły się na ich miejscu. Anatomiczny kształt trójek powodował szpary (tremy) między pierwszymi siekaczami, a kłami, co nie podobało się pacjentce.

Licówki porcelanowe

W zaistniałej sytuacji najlepszym wyjściem dla uzyskania zadowalającego efektu kosmetycznego jest zmiana kształtu zęba, czyli uzyskanie prze trójkę cech morfologicznych dwójki. Do tej pory pacjentka poddawała się wszelkiego rodzaju rekonstrukcjom za pomocą materiałów kompozytowych. Jednak efekt, o ile był pozytywny, to niestety krótkotrwały. Wypełnienia kompozytowe szybko się przebarwiały lub po prostu odpadały.

 

Razem z pacjentką podjęliśmy decyzję o wykonaniu licówek porcelanowych na zęby 13 i 23, które w miarę możliwości jak najwierniej oddawałyby kształt dwójek.

 

Pracownia protetyczna, na podstawie modeli, wykonała wax-up (nawoskowany kształt przyszłych zębów-wizualizacja). Dzięki takim modelom lekarz może wykonać prowizoryczne licówki, które są założone na zębach pacjenta.

Licówki porcelanowe Rzeszów

Pacjent na tym etapie może przekazać lekarzowi swoje sugestie co do przyszłego kształtu licówek. Zdjęcie z prowizorycznymi licówkami zostaje również przesłane do pracowni protetycznej, aby także technik ocenił proporcje uśmiechu, symetrię oraz naniósł własne poprawki.

 

Po oszlifowaniu zębów został pobrany wycisk i założenie licówek tymczasowych.

 

Gotowe licówki mierzymy wstępnie na paście próbnej tak, aby pacjent mógł ocenić czy efekt jest zadowalający. W przypadku naszej pacjentki udało się uzyskać pożądany efekt i licówki zostały zacementowane na stałe.

 

Efekt ostateczny:

Licówki Rzeszów

 

Licówki tymczasowe

 

Elastyczne protezy bezklamroweMost porcelanowy na podbudowie z tlenku cyrkonu