17 852 96 22 17 787 96 06

Leczymy bezboleśnie i bezstresowo

Dzięki nowoczesnej technice znieczuleń komputerowych systemem WAND STA ...

więcej

Przywracamy uśmiech, poprawiamy naturę

Dzięki wybielaniu oraz zastosowaniu koron i licówek pełnoceramicznych ...

więcej

Rozwiązujemy skutecznie Twoje problemy

Starcie zębów, zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym, bóle głowy...

więcej

Przypadek 2 - Most Licowany Porcelaną i Korona Protetyczna

Odbudowa zębów w odcinku bocznym

Etap I. Ocena stanu aktualnego

 

Most lany Licowany PorcelanąPacjentka zgłosiła się do gabinetu celem przywrócenia funkcji żucia utraconej z powodu braku zębów w odcinku bocznym górnego łuku po lewej stronie (utrata zębów 22, 23, 24 i 25) i poprawy estetyki zębów przednich w górnym łuku. Do tej pory pacjentka użytkowała uzupełnienie ruchome (protezę zdejmowaną), która nie realizowała prawidłowej funkcji żucia i pełniła jedynie rolę uzupełnienia tymczasowego.

 

Etap II. Przygotowanie zębów filarowych pod uzupełnienie protetyczne

 

Odbudowa zębów na włóknach szklanychRadiowizjografia wykazała konieczność powtórnego leczenia endodontycznego zębów 12, 11, 21 i 27 z powodu nieprawidłowego wypełnienia kanałów. Jedynie ząb 26 miał prawidłowo wypełnione kanały. Po przeprowadzonym leczeniu endodontycznym wzmocniono zęby filarowe wkładami koronowo-korzeniowymi. Ząb 12 (górna prawa dwójka) i 21 (górna lewa jedynka) z powodu bardzo znacznej utraty tkanki zębinowej wzmocniono wkładami lanymi, natomiast ząb 11 (górna prawa jedynka) wkładem z włókna szklanego, a zęby trzonowe 26 i 27 (szóstka i siódemka) wkładami standardowymi.

 

Etap III. Wykonanie uzupełnień protetycznych

 

Dentysta RzeszówWstępny projekt zakładał osadzenie mostu na zębach 21 (górna lewa jedynka) i dwóch zębach trzonowych, jednak ze względu na słabsze umocowanie zęba 21 w zębodole, z powodu braku sąsiednich zębów w odcinku bocznym i zanik kostny wyrostka zębodołowego, zdecydowano o włączeniu jako dodatkowego filaru zęba 11 (górna prawa jedynka). Most więc został osadzony na dwóch filarach w odcinku przednim i dwóch w odcinku bocznym. Przy współpracy z doświadczonymi technikami wykonany został most lany licowany porcelaną i korona protetyczna porcelanowa na ząb 12 (górna prawa dwójka). Po sprawdzeniu poprawności wykonania w zakresie szczelności i prawidłowych warunków zgryzowych oraz zadowalającego efektu kosmetycznego zacementowano most na stałe na zębach filarowych.

 

Wyżej opisana praca protetyczna przywróciła pacjentce brakujące zęby w odcinku bocznym, a co za tym idzie prawidłową funkcję żucia oraz, a może przede wszystkim, tak oczekiwaną estetykę i ładny uśmiech.

 

 Korony Porcelanowe na MetaluMost porcelanowy na podbudowie z tlenku cyrkonu