17 852 96 22 17 787 96 06

Leczymy bezboleśnie i bezstresowo

Dzięki nowoczesnej technice znieczuleń komputerowych systemem WAND STA ...

więcej

Przywracamy uśmiech, poprawiamy naturę

Dzięki wybielaniu oraz zastosowaniu koron i licówek pełnoceramicznych ...

więcej

Rozwiązujemy skutecznie Twoje problemy

Starcie zębów, zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym, bóle głowy...

więcej

Przypadek 1 - Korony Porcelanowe na Metalu

Przypadek 1 - Korony Porcelanowe na Metalu

Korony porcelanowe na metalu - przypadek 1

1) Stan początkowy

 

Korony porcelanowe na metaluPacjentka lat 35 zgłosiła się do naszego gabinetu celem poprawy estetyki zębów w odcinku przednim. W badaniu stwierdzono znaczne przebarwienia zębów 12 i 21, z licznymi wypełnieniami. Wykonana radiowizjografia zębów 12, 11, 21 wykazała prawidłowe przeleczenie endodontyczne (kanałowe) zębów 12 i 21 oraz brak powyższego leczenia w zębie 11. Dla uzyskania dobrego efektu kosmetycznego ząb 11 został przeleczony kanałowo. Pacjentce został zaproponowany plan odbudowy zębów za pomocą koron pełnoceramicznych, po uprzednim ich wzmocnieniu wkładami z włókna szklanego (odbudowa zębów na włóknach szklanych). Niestety z powodów ekonomicznych pacjentka zdecydowała się na odbudowę za pomocą koron porcelanowych na podbudowie metalowej.

 

Dentysta Rzeszów2) Przygotowanie zębów filarowych pod obudowę koronami porcelanowymi na metalu

 

Po zaakceptowaniu planu leczenia przeprowadzono leczenie kanałowe zęba 11. Wszystkie zęby zostały wzmocnione wkładami z włókna szklanego, które stanowią solidne podparcie dla koron. Na zdjęciu widoczny jest etap przed pobraniem ostatecznego wycisku, na podstawie którego technik dentystyczny modeluje korony. Kształt i kolor koron zębów został dobrany indywidualnie dla pacjentki w pracowni protetycznej współpracującej z naszym gabinetem.

 

Dobry stomatolog Rzeszów3) Efekt ostateczny

 

Po przymierzeniu koron porcelanowych, sprawdzeniu ich szczelności i dopasowania przez lekarza oraz akceptacji przez pacjenta, zostały one zacementowane na stałe.


Zabieg przeprowadzono
w gabinecie stomatologicznym Rainer&Łukoszko

 

 

Most Licowany Porcelaną i Korona Protetyczna